Pozostałe

Czy warto zatrudniać kamerzystę na wesele?

Pamiętacie filmy weselne na kasecie VHS z lat 90., które ciągnęły się w nieskończoność i często polegały na filmowaniu gości jedzących rosół? Cóż, ciężko było sięgać po tego rodzaju wspomnienia, kiedy materiał nie przechodził żadnej obróbki. Przez te wspomnienia, wiele osób sądzie, że kamerzysta na weselu jest zwyczajnie zbędny, jednak czy mają rację?

Wraz z postępem technologii zmienił się również sam sposób filmowania wesel. Pamiętajmy, że dzień ślubu i wesela to wyjątkowy moment w naszym życiu, który niestety bardzo szybko przemija. Normalnym jest więc to, że chcemy zatrzymać go przy sobie na zawsze, czy to w formie zdjęć, czy też w formie filmu, który zachowa dla nas sam przebieg uroczystości oraz zdarzenia, których zdjęcia zwyczajnie nie są w stanie uchwycić. Nie chcemy jednak, żeby kamera uchwyciła dosłownie wszystko. Na szczęście dzisiaj to nie problem, a usługi z tego zakresu są niesamowitą pamiątką.

Teledysk ślubny

Na szczęście nagrania całości ślubu i większości wesela to przeżytek, którego zwyczajnie nikt nie chce oglądać. Kamerzystę można wciąż jednak zatrudnić, ponieważ przygotuje on dla nas coś naprawdę wyjątkowego. Zamiast całościowego filmu, może zmontować dla nas teledysk ślubny. Chodzi o krótkie filmiki, najczęściej trwające ok. 5 minut, które zgrabnie opowiadają historię ślubu i wesela, zwracając uwagę tylko na najważniejsze momenty. Filmiki takie są bardziej urozmaicone tak, aby były nie tylko relacją z tego wyjątkowego dnia, ale opowiadały historię młodej pary. Wszystko będzie zależeć od inwencji osoby, która taki teledysk przygotowuje, a to znaczy, że musi być ona nie tylko dobrym operatorem, ale też reżyserem i artystą, który tworzy całkowicie nową jakość.

Nowa forma

Tak więc zawód kamerzysty weselnego wcale nie zniknął, jedna jego rola znacznie się zmieniła. Dzisiaj stawia się na kreatywność. Profesjonalny film z wesela trwa zwykle nie dłużej niż godzinę i na pewno nie uświadczymy na nim widoku gości z łyżką flaków. Całość składa się z momentów, inwencji gości, którzy składają do kamery życzenia i opowiadają anegdoty, które potem z zaskoczeniem i rozbawieniem ogląda Młoda Para. Można więc śmiało stwierdzić, że obecna forma filmów weselnych czyni pracę kamerzysty znacznie ciekawszą i bardziej kreatywną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *