Pozostałe

Dobór odpowiedniej protezy zębowej

Dzisiejsza protetyka zębowa to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się gałąź stomatologii. Obecnie na świecie oferowanych jest wiele praktycznych i wyjątkowo komfortowych sposobów wykonania i mocowania protez zębowych, które są tak komfortowe, że ich codzienne użytkowanie jest dla pacjentów bardzo przyjazne i naturalne. W gabinecie Dr. Baron używa się najnowszych metod, które wnoszą zupełnie nową jakość i poprawiają komfort pacjenta.

Proteza zębów pozwala na odbudowę uzębienia. Jej zadaniem jest przywrócenie podstawowych funkcji jamy ustnej u tych pacjentów, którzy cierpią z powodu bezzębia bądź rozległych braków zębowych. Współczesna stomatologia i protetyka wciąż dynamicznie się rozwijają, dzięki czemu dostępne stały się liczne rozwiązania, gwarantujące piękny uśmiech, pewność siebie i doskonałe samopoczucie. Nowoczesna możliwości leczenia protetycznego są obecnie ogromne, a innowacyjne metody pomogą przywrócić nam komfort porównywalny z posiadaniem własnych zębów.

Rodzaje protez zębowych

W gabinetach stomatologicznych istnieje bardzo szeroki wybór protez zębowych – wystarczy zajrzeć na stronę https://drbaron.pl. Zależnie od sposobu mocowania dzieli się je na dwie grupy – protezy stałe i protezy ruchome. Protezy stałe są nierozerwalnie złączone z istniejącym uzębieniem. Najpopularniejsze z nich to korony dentystyczne, mosty protetyczne, wkłady koronowe oraz koronowo-korzeniowe. Mocowane są one w jamie ustnej za pomocą specjalnych spoiw dentystycznych (cementów). Tego rodzaju protezy zalecane są w przypadku niewielkich luk w uzębieniu. Druga grupa protez to rozwiązania ruchome, do których zalicza się protezy zębowe szkieletowe, protezy nakładowe, częściowe protezy zębowe oraz pełne protezy zębowe osiadające. Protezy szkieletowe i częściowe wybiera się, gdy większość naturalnego uzębienia jest zachowana, ponieważ pozwalają na uzupełnienie braku kilku zębów. Protezy pełne mocuje się w jamie ustnej po całkowitym usunięciu resztek naturalnego uzębienia i zagojeniu dziąseł. Składają się one z imitacji pełnego podniebienia oraz kompletu sztucznych zębów w danym łuku.

Pomoc protetyka

Profesjonalny protetyk dokonuje oceny uzębienia i podpowiada najlepsze rozwiązanie problemu bezzębia. Należy ściśle współpracować z lekarzem podczas wykonywania odcisków, jeśli chcemy, aby proteza była dla nas wygodna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *