Pozostałe

Instalacja kamer CCTV dla bezpieczeństwa firmy

Jednym z najbardziej popularnych urządzeń zabezpieczających, które instalują firmy, są kamery CCTV. Są stosunkowo niedrogie i mogą zapewnić firmom poczucie bezpieczeństwa, chroniąc je przed kradzieżą, włamaniem i innymi przestępstwami. Istnieje bardzo szeroki wachlarz kamer CCTV i dostępnych technologii CCTV, które mogą zapewnić różny poziom bezpieczeństwa.

Kiedy zainstalowanie kamery CCTV ma sens?

Kamery CCTV, które nie pozwalają na monitorowane w czasie rzeczywistym, to niewiele więcej, niż urządzenia do nagrywania wideo. Mogą odgrywać ważną rolę w wykrywaniu przestępczości i prowadzeniu śledztw. Jednak nie przekłada się to na wysoki poziom bezpieczeństwa firmy.

Dla większości firm nagranie wideo z włamaniem ma małą wartość lub nie ma żadnej wartości. Obraz nieznanego wcześniej podejrzanego, często skrzętnie ukrywającego swoją tożsamość, kradnącego nasz sprzęt lub towary, nie będzie przydatny, gdy podejrzany zniknie z miejsca dokonania przestępstwa.

Telewizja przemysłowa ma sens wówczas, gdy zapobiega popełnianiu przestępstw. Pomaga wówczas minimalizować straty biznesowe. To, czego potrzebujemy to sprawny system bezpieczeństwa, który nie tylko wykrywa potencjalne zagrożenie lub rejestruje przestępstwo, ale również umożliwia zaalarmowanie właściciela obiektu i odpowiednich służb, które mogą szybko zareagować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *