Pozostałe

Jak dzwonić tanio z Niemiec do Polski?

W Internecie roi się od ogłoszeń pracy w Niemczech. Wiele ogłoszeń dotyczy opieki nad starszymi ludźmi. Bardzo wiele Polek w taki właśnie sposób zarabia. Do takiego wyjazdu trzeba się jednak odpowiednio przygotować. Na pewno będziemy chcieli kontaktować się ze swoją rodziną. Jeśli wyjeżdżamy do Niemiec i będziemy opiekować się starszymi ludźmi, być może na miejscu nie zastaniemy Internetu. Na pewno będziemy musieli zrezygnować z wykonywania połączeń ze swojego polskiego numeru.

Z komórki na komórkę? To się nie opłaca

W Polsce rozmowy międzykomórkowe są bardzo tanie. Mamy swojego operatora, płacimy miesięcznie jakąś określoną kwotę i… rozmawiamy często tak długo jak chcemy. Ta zasada jednak nie wchodzi w grę jeśli jesteśmy na terenie Niemiec. W granicach Unii Europejskiej płacimy około 2 zł za minutę połączenia, stawka ta jest jeszcze większa poza granicami Europy. Skoro połączenia wykonywane z komórki na komórkę są drogie to jak tanio zadzwonić do swojej rodziny w Polsce? Jest kilka rozwiązań.

Karty — zdrapki o określonym nominale

Żeby tanio dzwonić z Niemiec do Polski, możemy zaopatrzyć się w tzw. karty zdrapki o określonym nominale, ten sposób jest dobry dla kogoś, kto lubi kontrolować swoje wydatki. Wówczas ma wszystko pod kontrolą. Taką kartę bez problemu kupimy w Internecie lub na stacji benzynowej (stacje benzynowe, które znajdują się tuż przy granicy, na pewno posiadają w swoim asortymencie tego typu rzeczy). Dostaniemy kartę od 50 zł do 150 zł, za minutę połączenia zapłacimy do 35 groszy.

Jeśli poszukujemy rozwiązania na kartę…

W Internecie jest do kupienia starter SMARTsim. Nie dość, że nie płacimy nic za odbieranie telefonu, to stawki są naprawdę bardzo niskie. Jeśli dzwonisz z Niemiec do Polski za minutę połączenia płacisz 0,35 EURO. Warto rozważyć tę opcję, jeśli chcemy tanio rozmawiać z rodziną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *