Pozostałe

Jak wybrać gabinet fizjoterapeutyczny?

Warto poświęcić trochę czasu na znalezienie dobrego gabinetu fizjoterapeutycznego. Powinniśmy zwrócić uwagę na następujące czynniki.

Kwalifikacje

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakie kwalifikacje posiada wybrany fizjoterapeuta. Musi mieć też odpowiednie ubezpieczenie. Zwróćmy również na to, jakie szkolenia ostatnio odbył. W ten sposób będziemy wiedzieć, czy systematycznie uzupełnia swoje wykształcenie.

Obszar specjalizacji

Studia i szkolenia pozwalają na zdobycie odpowiednich kwalifikacji. Fizjoterapeuci w Skawinie mogą dalej rozwijać swoją wiedzę w wielu obszarach. Jeśli nasze urazy są specyficzne, powinniśmy wybrać takiego specjalistę, który ma wiedzę i doświadczenie w konkretnym obszarze. Jeśli cierpimy na kontuzje sportowe, możemy udać się do takiego fizjoterapeuty, który leczy sportowców. Jednak fizjoterapeuta nie musi się wcale specjalizować, może mieć ogólną wiedzę jak wyleczyć wiele urazów.

Metody leczenia

Być może preferujemy określony rodzaj leczenia, aby pozbyć się bólu. Tradycyjnie fizjoterapeuci wprowadzają odpowiednie ćwiczenia, masują, manipulują i stosują elektroterapię. Coraz częściej uczestniczą w różnych szkoleniach i mogą zaoferować uzupełniające lub alternatywne sposoby leczenia, aby złagodzić ból. Może to być akupunktura, refleksologia, hydroterapia, różnego rodzaju masaże i terapia manualna. Hydroterapia pomaga w leczeniu zapalenia stawów. Jeśli zaś cierpimy na artretyzm, możemy zapytać fizjoterapeutę, jaki rodzaj leczenia, jest jego zdaniem najlepszy. Możemy się udać do ośrodka zdrowia, kliniki leczenia bólu i kliniki sportowej i otrzymać ofertę różnych fizjoterapeutów, który zajmą się naszą kontuzją.

Lokalizacja gabinetu

Sprawdźmy, czy fizjoterapeuta znajduje się blisko naszego domu lub pracy. Jeśli jeździmy samochodem, zobaczmy, czy koło gabinetu znajduje się parking. Jeżeli zaś korzystamy z transportu publicznego, popatrzmy, czy znajduje się w pobliżu dworzec autobusowy lub kolejowy. Zastanówmy się, czy potrzebujemy dostępu dla wózków inwalidzkich.

Dostępność

Jeśli coś nas bardzo boli, bardzo ważne jest, aby fizjoterapeuta szybko nas przyjął. Dowiedzmy się, czy w razie ewentualnego nawrotu lub gdy ból stanie się zbyt silny przed następnym zaplanowanym spotkaniem, fizjoterapeuta znajdzie dla nas czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *