Pozostałe

Korzyści płynące z profesjonalnej sesji wizerunkowej

Jak cię widzą, tak cię piszą. To przysłowie stare, jak świat w dzisiejszych czasach nabiera jeszcze większego znaczenia. W erze Internetu i ogromnej popularności mediów społecznościowych dbanie o swój wizerunek to niezwykle ważna sprawa. Odpowiednio wykonane zdjęcia mogą z łatwością przedstawić nas, jako profesjonalistów i osoby godne zaufania. To działa jednak również w drugą stronę. Jednym niewłaściwym zdjęciem możemy spowodować trudne do odwrócenia szkody wizerunkowe, stracić wielu klientów, albo okazję do zyskania nowych.

Przykładów nie trzeba długo szukać. Wyobraźmy sobie stronę salonu fryzjerskiego. Jego właścicielka robi co w jej mocy, aby wypromować zakład. Stworzyła świetną stronę, zadbała o przyciągające uwagę teksty, zamieściła zdjęcia zakładu przedstawiające salon w najlepszym świetle. Niestety wśród zdjęć personelu znalazło się jej własne zdjęcie sprzed kilku lat, robione na szybko jeszcze przy okazji wyrabiania dowodu osobistego. Fryzura, którą bez wątpienia można zaliczyć do grzechów młodości straszy wszystkich, zerkających na stronę. Na pewno nie przekonuje do skorzystania z usług salonu, raczej odstrasza. Bo czy fryzjerka, która zrobiła sobie na głowie szopę rodem z „Dynastii” będzie budziła obecnie zaufanie klientów?

Tymczasem istnieją w pełni profesjonalne sesje wizerunkowe, których zadaniem jest przedstawienie modela w najkorzystniejszy sposób. Tutaj liczy się każdy detal: stylizacja, makijaż, postawa, gesty, miny. Zdjęcie ma zaciekawiać, intrygować, a przede wszystkim przedstawiać nasz realny obraz. To bardzo ważny element budowania osobistej marki. Wszak większość z nas to wzrokowcy. Jeżeli zainteresuje nas zdjęcie, istnieje szansa, że przeczytamy tekst zamieszczony pod nim. Gdy tekst przyciągnie naszą uwagę, być może kupimy produkt czy zamówimy usługę. Profesjonalne zdjęcia pozwalają rozwijać swój biznes i nawiązywać owocną współpracę z innymi firmami. Dlatego każdy, kto decyduje się na zamieszczenie gdziekolwiek zdjęcia wizerunkowego, powinien zastanowić się nad skorzystaniem z usług profesjonalnej agencji. Jest ich wiele na rynku. Na fotografię szczególny nacisk kładzie pixagency.pl. Wchodząc na jej stronie można przekonać się, jak bardzo różni się zwykłe zdjęcie od profesjonalnej fotografii wizerunkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *