Pozostałe

Krótka wycieczka do Krakowa

Kraków jest jednym z najstarszych miast w Polsce, a jego historia sięga VII wieku. Jednym z powodów, dla których Kraków można uznać z prawdziwy klejnot Polski, jest to, że wiele miejsc ma tutaj taki sam kształt jak dziesiątki, a nawet setki lat temu. W trakcie drugiej wojny światowej nie doszło do działań, które doprowadziłyby do zniszczenia miasta.

Rynek krakowski tętni życiem od rana do wieczora. Jest pełen zabawnych, ulicznych artystów, kawiarni oraz restauracji. Pośrodku Rynku znajdują się Wieża Ratuszowa oraz Sukiennice, dawna hala targowa. W dalszym ciągu wielu sprzedawców wystawa tu swoje towary, spośród których najbardziej interesujące są tradycyjne wyroby rękodzielnicze.

W trakcie wizyty w Krakowie warto udać się do historycznego centrum Krakowa. Obszar ten jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO i obejmuje Planty, Wawel oraz Katedrę Wawelską. Park otaczający rynek jest naprawdę piękny.
Kraków można bez wątpienia nazwać miastem kościołów. Co ciekawe, bywa również określany Rzymem Północy. Szczególnie interesujące są Kościół św. Franciszka, Kościół św. Piotra i Pawła oraz Katedra na Wawelu.

Planując wycieczkę do Krakowa nie będziemy mieli najmniejszych trudności ze znalezieniem noclegu. Hotele w Krakowie reprezentują wysoki poziom. Nie brakuje tu również hosteli, o niższym standardzie, ale oferujących atrakcyjne ceny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *