Pozostałe

Obowiązkowe kwestie, o których należy pamiętać, przy wybieraniu krzeseł do kuchni i jadalni

Krzesła od dawna współgrają ze stołami, dzięki czemu zestawy stołów są nie tylko przewidywalne, ale i drogie. Ale dzisiejsze otwarte domy koncepcyjne i mieszane trendy przełamały ten zwyczaj, powodując u kupujących zawroty głowy. Czy możesz łączyć eleganckie, geometrycznie zaprojektowane krzesło z tym uroczym wiejskim stołem? Czy w domu możesz ryzykować pluszowe siedzenia, gdy masz zwierzęta domowe? Czy twoje krzesło z niskim oparciem będzie wystarczająco wygodne? Opcje są liczne, ale zasady są proste.

Komfort

Zaskakujące jest to, wiele osób uważa kolor za najważniejszą kwestię, a przy zakupie krzeseł do posiłków ostatnie miejsce zajmuje wygoda. Wygląd może być zwodniczy, więc zadaj sobie pytanie — czy możesz usiąść wygodnie na tym krześle przez następne dwie godziny bez wstawania?

Zmierz szerokość krzesła do jadalni w jego najszerszym miejscu — na oparciu lub na siedzeniu. Wygodne krzesła znajdziemy np. na www.deltachairs.com
Bezramienne krzesło do jadalni zapewnia optymalny komfort, gdy ma 22 cale szerokości i 24 cale głębokości. Unikaj czegoś mniejszego niż 17 cali na 20 cali Uchwyty na fotele wymagają dodatkowych sześciu cali, więc zrezygnuj z ograniczonej przestrzeni.

Jeśli mieszkasz z osobami z problemami z kolanami, maluchami, kobietami w ciąży lub starszymi ludźmi, posiadanie przynajmniej jednego fotela przy stoliku może być dobrodziejstwem, ponieważ zapewnia wsparcie i ochronę podczas wchodzenia i wychodzenia.

Jadalnia potrzebuje czystego obszaru ruchu. Wybierz więc krzesła, które z łatwością można wsunąć pod stół jadalny. Minimum 12 cali między stołem i siedziskiem krzesła zapewnia wygodną siedzenie przy jednoczesnym zapewnieniu wystarczającej przestrzeni na nogi.

Zwróć uwagę na tapicerowane siedzenia, które kompresują się podczas siedzenia. Pochylone oparcia, najlepiej te, które podążają za naturalnym wygięciem pleców i wyściełane lub tapicerowane krzesła to także świetne opcje.

Odzwierciedlanie stylu za pomocą stylu życia

Wybierając krzesła do jadalni, zastanów się, w jaki sposób pasuje do Twojego stylu życia. Wysokie oparcie nadaje ton formalnym ustawieniom, a niskie krzesła z łatwością tworzą swobodną atmosferę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *