Pozostałe

POLISH ROOTS TOURS

Drzewa genealogiczne i poznawanie historii własnej rodziny przybiera ostatnimi czasy na popularności. Fakt, że coraz chętniej sięgamy do przeszłości dobrze o nas świadczy. Można jednak dużo dowiadywać się na temat naszych korzeni, można obejrzeć mnóstwo zdjęć, przeczytać wiele stron zapisków i prześledzić na mapie życiowe drogi naszych przodków – jednak nic tak bardzo nie zbliży nas do nich, jak osobista wycieczka ich śladami: spacer po miejscach, w których faktycznie żyli, ujrzenie na własne oczy ich domostw, spróbowanie potrwa, które jadali, a nawet spotkanie i rozmowa z ich bezpośrednimi potomkami. Możliwość przeżycia takiej podróży otwiera przed nami oferta Polish Root Tours przygotowana przez zespół Your Roots in Poland.

Odnaleźć krewnych po latach

Do wyboru mamy dwa pakiety. Różnią się tym, że jeden z nich oferuje na początek poszukiwania genealogiczne bazujące na wszelkiego rodzaju archiwalnych dokumentach dotyczących naszej rodziny (tzw. kwerendę). Jest to przeznaczone dla osób, które dopiero pragną rozpocząć przygodę z poznawaniem swoich korzeni. Po tym etapie reszta jest już wspólna dla obydwu pakietów. Najpierw odbywa się 1-godzinna konsultacja za pośrednictwem Internetu (Skype, Facetime, Yahoo, Mesenger itp.). Następnie opracowywany jest dostosowany do potrzeb i oczekiwań klienta plan podróży z uwzględnieniem odwiedzenia miejsc związanych z przeszłością rodziny, a także lokalnych atrakcji. W samej podróży, oprócz spotkań z potomkami krewnych i odwiedzenia miejsc ich życia, przewidziany jest również czas na spotkania z przedstawicielami lokalnych społeczności – takimi jak choćby wójtowie, urzędnicy, proboszczowie, miejscowi historycy. Dzięki temu możemy sami dotknąć folkloru miejsc związanych z naszymi przodkami. Organizatorzy zapewniają również pełne wsparcie w szeroko rozumianej logistyce wyjazdu – oferując np. pomoc tłumacza (jeśli będzie potrzebna) – tak, aby klient nie musiał w tym czasie o nic się martwić.

Warto ufać specjalistom

Dobra organizacja jest kluczowa dla właściwego przeżycia tej choć fascynującej, to jednak z pewnością również niełatwej podróży. Dlatego właśnie dobrze skorzystać z oferty Your Roots in Poland – ci pasjonaci z niemałym już doświadczeniem pomogą ciekawie zaplanować wyjazd, dotrzeć do naszych najdalszych krewnych, a nawet przełamać pierwsze lody w kontakcie z nimi; tak, by te wyjątkowe chwile pozostały w pamięci na zawsze jako niezwykłe i prawdziwie poruszające doświadczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *