Pozostałe

Przypracy siedź komfortowo i wygodnie

Jeśli pracujesz przy biurku, zadbaj o to, aby mieć zapewniony komfort oraz wygodę podczas codziennych obowiązków. Nieważne, czy w domu, czy w biurze — jednym z najważniejszych elementów efektywnej pracy jest miejsce, w jakim się ją wykonuje. W tym celu warto zadbać o dobre, funkcjonalne krzesło biurowe.

Wybierając krzesło do pracy kierujemy się nieco innymi zasadami niż na przykład krzesła do jadalni. Te ostatnie zwykle służą nam przez kilkanaście minut dziennie i nie muszą być idealnie wygodne. Największe znaczenie ma zwykle to, by pasowały do stołu czy innych elementów wystroju wnętrza. Natomiast w przypadku foteli biurowych na pierwszy plan wysuwa się ich ergonomia — muszą być wygodne, bo spędzamy na nich kilka lub kilkanaście godzin dziennie. Nie raz na jakiś czas, tylko faktycznie codziennie.

Dobry fotel biurowy powinien mieć regulowaną wysokość siedziska, aby można go było bez problemu dopasować do potrzeb użytkowników o różnym wzroście. Samo siedzisko powinno być średniej miękkości i głębokości. Zbyt głębokie i zbyt płytkie siedzisko wymusza na siedzącym niewłaściwą postawę. To szybko prowadzi do zmęczenia i konieczności nieustannej zmiany pozycji. Na dłuższą metę niewygodne siedzisko może skutkować poważnymi problemami z kręgosłupem.

Podczas wyboru fotela warto zwrócić uwagę na podłokietniki, które można regulować w zależności od aktualnie wykonywanej czynności. Dobrze jest też zwrócić uwagę na samo oparcie — powinno być odpowiednio wyprofilowane, aby zapewniać właściwe podparcie dla każdego odcinka kręgosłupa. Jeśli podczas zakupu fotela weźmiesz pod uwagę wszystkie zasady ergonomii, praca przy biurku będzie komfortowa i wygodna. Więcej o zasadach wyboru komfortowych foteli biurowych znajdziesz na stronie www.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *