Pozostałe

Szafki łazienkowe – wybieramy najlepsze

Urządzenie łazienki to nie lada wyzwanie. Trzeba pamiętać o wielu kwestiach praktycznych, mając wciąż na uwadze względy estetyczne. Niezwykle ważny jest wybór odpowiednich mebli do łazienki. Najlepiej sprawdzą się szafki łazienkowe, które pozwalają funkcjonalnie zorganizować przestrzeń.

Szafki łazienkowe powinny być nie tylko estetyczne, ale również praktyczne. Te odpowiednio dobrane pozwolą uporządkować wnętrze i stworzyć klimat. Podpowiadamy, jak urządzić łazienkę tak, aby służyła nam przez lata.

Jakie szafki wybrać?

Powinny być funkcjonalne – drzwiczki powinny się lekko zamykać i otwierać, posiadać trwałe zawiasy oraz poręczny uchwyt. Jeśli szafka posiada wiele przegródek i półek, każdy domownik pomieści w niej swoje kosmetyki oraz łatwo i szybko je wyjmie. Półki nie mogą być też za wąskie ani za płytkie. Odległości między samymi półkami należy dopasować do wielkości naszych przyborów toaletowych oraz kosmetyków. Praktyczne rozwiązania to np. specjalne przegródki na suszarkę, zapasowe mydła, maszynkę do golenia, szczoteczki czy pasty do zębów. Ciekawym i funkcjonalnym rozwiązaniem jest też szafka łazienkowa z koszem na pranie.

Kryteria wyboru

Przy wyborze szafek do łazienki warto kierować się zasadą ergonomii, która zakłada, że wszelkiego rodzaju szafki i półki muszą znajdować się na wysokościach odpowiednich dla ich użytkowników. Co więcej, meble powinny być zrobione z materiałów odpornych na zmiany temperatur i gromadzącą się parę wodną w łazience, czyli wilgocioodpornych. Zwracajmy uwagę na obrzeża przyklejone na krawędziach szafek, ponieważ często nie są one wykonane starannie, co naraża mebel na szkodliwe działanie wilgoci. Dobrej jakości szafki łazienkowe będą zabezpieczone specjalnym lakierem poliuretanowym, a ich tyły zostaną zamontowane tak, żeby nie dotykały ściany, przy której będą ustawione. Jest to bardzo ważne, ponieważ inaczej skraplająca się na nich para będzie powodować powstawanie pleśni z tyłu mebli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *