Pozostałe

Transmisje online – czy warto?

Live streaming to obecnie niezwykle wygodny kanał komunikacji z odbiorcami. Dzięki usłudze użytkownicy mogą swobodnie korzystać z transmitowanych w ten sposób treści w każdym miejscu i przy użyciu dowolnego urządzenia, które ma dostęp do Internetu. W ten sposób zyskujemy rozwiązanie problemu odległości, jaka dzieli uczestników wydarzenia z miejscem, w którym ono się odbywa. Dodatkowo, osoby oglądające live streaming mogą w nim uczestniczyć oraz zadawać pytania a sami prelegenci mogą wypowiadać się z różnych zakątków świata.

Jeszcze 3 lata temu nikt w Polsce nie przypuszczał, że transmisja online z taką łatwością podbije serca Internautów. Wszystko dzięki wprowadzeniu przez Facebooka i YouTube’a narzędzi umożliwiających zwykłym użytkownikom streamowanie na żywo. Opcja ta pozwala angażować potencjalnych klientów w wydarzenia i działania firm.

Zalety transmisji online

Dużym plusem usługi jest to, że mocniej angażuje widza niż standardowe treści wideo. Wiąże się to z faktem, że interakcje podejmowane podczas live streamu są o wiele bardziej autentyczne. Otóż odbiorca ma wrażenie, że poznaje ulubionego artystę czy twórcę w sytuacji bardziej osobistej, intymnej, zbliżonej do rozmowy. Kolejnym wzmocnieniem dla odbiorców jest możliwość uczestniczenia w dyskusjach z innymi uczestnikami oraz obsługą wydarzenia. Ułatwia to kontakt i daje materiał, który może posłużyć firmie czy organizatorowi jako wartościowy feedback. Zebrane w ten sposób opinie mogą pomóc w udoskonaleniu produktu. Dzięki transmisji online firma zyskuje też szansę na trafienie do mniejszych mediów, ponieważ wszystkie mają możliwość wysłania dziennikarzy na nasze wydarzenie, więc nie będą miały z niego materiałów.

Profesjonalna współpraca

Oczywiście transmisja online potrzebuje też profesjonalnej oprawy i zagwarantowania jak najlepszego przesyłania sygnałów. W tym celu warto skorzystać z usług krakowskiej firmy Szok, która Umożliwiamy multistreaming, czyli transmisje na kilka platform równocześnie przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu. Na stronie https://szok.biz/technika znajdziemy bogatą ofertę, która pozwoli stworzyć nam wyjątkową transmisję z naszego wydarzenia. Warto pamiętać, że usługa daje nam pełną kontrolę nad tym, jak event zostanie zaprezentowany. Co więcej, po zakończeniu transmisji nie musimy prosić o przesyłanie kopii i pytać się o możliwość wykorzystania, bo nasza transmisja jest naszą własnością i możemy z nią robić, co chcemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *