Pozostałe

Jak stworzyć idealną przestrzeń do przechowywania wina?

Każdą suchą piwnicę lub inne pomieszczenie można łatwo przekształcić w piwnicę z dobrymi, solidnymi, dębowymi stojakami na wino, które zapewnią optymalne warunki do przechowywania wina. Większość drewnianych regałów na wino może pomieścić od dziesięciu do stu osiemdziesięciu butelek i jest zbudowana w taki sposób, aby etykiety były widoczne, jednocześnie ułatwiając chwytanie butelek, od góry za szyjkę. Wyglądają jak otwarte regały i są zbudowane ze stabilnych łączników. Nie całkiem jak półki, ale prawie. Jeśli Twoja kolekcja rośnie skokowo, na pewno będziesz potrzebować dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Zajrzyj na stronę https://alembik.eu/153-drewniane-stojaki-i-regaly-na-wino, aby wybrać idealny stojak dla Twojej kolekcji win.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zdecydować, jakiego rodzaju stojak kupić

Elastyczność jest kluczem. Będziesz potrzebował systemu, który pozwoli Ci przechowywać różne typy butelek. Upewnij się, że w stojaku, który kupujesz jest miejsce na większą średnicę butelek, niż standardowa. Od czasu do czasu spotykasz przecież nietypowe butelki wina, które z pewnością chciałbyś mieć w swojej kolekcji. Należy dokładnie zmierzyć powierzchnię przeznaczoną na mebel, powierzchnię ściany i całkowitą powierzchnię pomieszczenia, które będzie służyć, jako piwnica z winem. Ważne jest, aby pamiętać, że lepiej mieć za dużo dodatkowej przestrzeni, niż za mało miejsca.

Odpowiednie warunki do przechowywania wina

Niezwykle istotne jest utrzymywanie temperatury na tym samym poziomie przez cały rok. Dotyczy to wszystkich napojów alkoholowych, które się starzeją, a zwłaszcza wina. Staraj się nie potrząsać butelkami, ponieważ powoduje to napowietrzanie butelek, co wpływa na smak i jakość wina. Pobudza również osady, które mają osiadać na dnie butelki. Zadbaj także, aby pomieszczenie, w którym przechowujesz wino, było dość wilgotne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *